مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

رشد سالانه قیمت ملک در قبرس شمالی :

با توجه به افزایش تقاضای خرید ملک در قبرس شمالی شاهد رشد سالیانه سرمایه گذاری حدود ۵ تا ۱۲ درصد بوده و بیشتر در مورد املاک پیش فروش شده صدق می کند. همچنین به دلیل جاذبه های توریستی این کشور هر ساله به تعداد گردشگرانی که از این کشور دیدن می کنند افزوده می شود و تعدادی از گردشگران با مشاهده شرایط حاکم بر قبرس شمالی تصمیم به مهاجرت به این کشور می گیرند. این امر موجب افزایش تقاضای خرید خانه می شود که به همان نسبت قیمت املاک نیز افزایش می یابد.

سادگی در روند خرید ملک و اخذ اقامت :

جهت خرید ملک در قبرس شمالی هیچ نیازی به ثبت شرکت یا کارهای از این قبیل نیست و فرآیند خرید ملک در این جزیره بسیار ساده می باشد. خریدار با پرداخت کردن ۳۰ درصد از مبلغ ملک آن را به نام خود ثبت نموده و پس از آن به انجام مراحل قانونی اخذ اقامت بپردازد که حداکثر دو هفته طول خواهد کشید.

شرایط آسان اقامت در قبرس :

آن دسته از افرادی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی و یا اقامت بلند مدت برای مدت زمان بیش از ۶ ماه در سال را دارند باید برای دریافت مجوزهای قانونی اقدامات لازم را انجام دهند. اخذ اقامت قبرس شمالی منوط به حضور دائم در این کشور نیست و افراد می توانند پس از خرید ملک و دریافت اقامت این کشور در هر زمان و به هر مدتی قبرس شمالی را ترک کنند. به دلیل همین مزیت برخی از افراد با خرید خانه و اخذ اقامت، خانه را به اجاره واگذار می کنند.

سرمایه گذاری با پوند انگلیس :

اصلی ترین مورد از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی را می توان سرمایه گذاری با پوند انگلیس که یکی از قوی ترین ارزهای رایج دنیاست دانست که در برابر هرگونه تورمی بیمه بوده و سرمایه گذاری شما و هرگونه فروش احتمالی ملک به پوند خواهد بود.

آب و هوای مدیترانه ای :

یکی دیگر از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی آب و هوای بسیار خوب آن است. تابستان های گرم و خشک از ماه ژوئن تا سپتامبر و زمستان های معتدل و مرطوب از ماه نوامبر تا مارس که با فصل های پاییز و بهار کوتاه مدت از هم جدا شده اند. خورشید ۳۰۰ روز در سال میدرخشد و زمستان های معتدل با بارش های مناسب پوششی سبز و زیبا بر طبیعت می پوشاند.